Kommunestyret

Ørskog kommunestyret har 17 medlemmer.


Kommunestyret er kommunen sitt øverste organ og trekker opp hovedlinjene i den politikken som skal førast. Det er kommunestyret som bestemmer korleis kommunen sine tenester skal utviklast.

Kommunestyret har det øverste økonomiansvaret og fordeler pengane kommunen har til rådvelde gjennom budsjettprosessen kvar haust. Kommunestyret har og oppgåva med å føre tilsyn og kontroll med kommunens sin verksemd.


Det vert vald direkte av folket for fire år om gongen.
Kommunestyret har til vanleg møte 8-10 gonger pr. år og møta er opne for publikum.

 

 

Publikum kan stille spørsmål til kommunestyret. For å sikre at svararen kan gje eit tilfredsstillande svar, skal spørsmåla som hovudregel vere førelagt ordføraren, med kopi til sentraladministrasjonen, seinast 2 arbeidsdagar før møtet, jfr. reglement for offentleg spørjetid.

Kommunestyret gjer vedtak på vegne av kommunen så langt vedtaksretten ikkje er delegert til andre organ. Alle saker som er av prinsipiell natur skal avgjerast av kommunestyret sjølv. Dette gjeld m.a. budsjett, økonomiplan og overordna rammeplanar for den kommunale verksemda.


 

Kommunestyre etter nytt val av ordførar 16.02.2017
 
 Knut Helge  Harstad  H  Ordførar   91622484 knut.helge.harstad@orskog.kommune.no
 Geir Peter Aure V/Krf  Varaordførar   41540657 geir.peter.aure@orskog.kommune.no
 Thorbjørn Fylling  Frp  medlem   92822655 thorbjorn.fylling@orskog.kommune.no
 Olav Kjetil Sjøholt  H  medlem   95085977 olav.kjetil.sjoholt@orskog.kommune.no
 Frode Dyrkorn  Sp  medlem   99551105 fdyrkorn@online.no
 Helene Børretzen  Fjørtoft V/Krf  medlem   90820056 Helene.Fjortoft@orskog.kommune.no
 Arne Abelseth  Ap  medlem   90847088 arne@abelseth.it
 Wenche Gausnes Aasen  Frp  medlem   48126003 wenche.gausnes.aasen@orskog.kommune.no
 Odd Bertil Yksnøy  Ap  medlem   92234265 odd.bertil.yksnoy@orskog.kommune.no
 Gunnar Fagerlid V/Krf  medlem   90048230 gunnar.fagerlid@orskog.kommune.no
 Torill A. Leganger  Ap  medlem   91612992 torill.leganger@gmail.com
 Therese Iren Sæter  Frp  medlem   92688080  therese.saeter@orskog.kommune.no
 Nadarajah Gunapalan V/Krf  medlem   48147986 nadarajah.gunapalan@orskog.kommune.no
 Kaja Langlo Kongsnes  Ap  medlem   98882312 kaja.kongsnes@orskog.kommune.no
 Jan Vidar Hansen  Frp  medlem   97537400 jan.vidar.hansen@orskog.kommune.no
 Frode Andresen  H  medlem   91886757 frode.andresen@orskog.kommune.no
 Janet Roelofs  Sp  medlem frå juli    2017   92049430

janet@norge.nl

 Tore Lasse Tenfjord V/Krf  varamedlem   91812271 tore.tenfjord@orskog.kommune.no
 Ingunn Solvor Marken V/Krf  varamedlem   97954514 ingunn.marken@orskog.kommune.no
 Asbjørn Søvik V/Krf  varamedlem   95726347 famsovik@mimer.no
 Solgunn Seljehaug V/Krf  varamedlem   93616269 seljehaug.solgunn@gmail.com
 Karoline Linge Iversen V/Krf  varamedlem     karro_1370@hotmail.com
 Arve Ørskog V/Krf  varamedlem   91511123 arve@skruihop.no
 Zlatan Miskovic V/Krf  varamedlem   90162771 arifamam1941@gmail.com
 Jarle Viset  Frp  varamedlem   91871009 jarle.viset@orskog.kommune.no
 Osvald Ringstad  Frp  varamedlem   95925287 osvald@filtra.no
 Inga Helen Støversten  Frp  varamedlem   92230885 ihstov@gmail.com
 Arnfred Balseth  Frp  varamedlem   93022213 arnfred.balseth@orskog.kommune.no
 Victoria Haugthon  Frp  varamedlem   41009388 victoriaonline_h@yahoo.com
 Øyvind Tennfjord  Frp  varamedlem   96011744 oyvind_tennfjord@hotmail.com
 Terje Atle Osvik  Frp  varamedlem   90090783 ato.osv@gmail.com
 Kjetil Heggem  Ap  varamedlem   40243010 kjetilheggem@hotmail.com
 Grethe Leikny Gjerde  Ap  varamedlem   41417815 grethe.leikny.gjerde@orskog.kommune.no
 Arild Holmeide  Ap  varamedlem   93045388 arild.holmeide@norled.no
 Kjell Arve Lid  Ap  varamedlem   91369338 kjell.arve.lid@orskog.kommune.no
 Hallgeir Bjørdal  Ap  varamedlem   99535345

hallgeir.bjordal@mimer.no

 Nerman Delalic  Ap  varamedlem   97010624

nermande@frisurf.no

 Trude Fimland Sjøholt  H  varamedlem   97605655 trude@okonomiservice.net
 Frank Abelseth  H  varamedlem   90504005 frank.abelseth@orskog.kommune.no
 Nils Petter Sjøholt  H  varamedlem   91804007 nilsjo.npsh@gmail.com
 Freddy Stene  H  varamedlem   90017830 freddy.stene@sperre.com
 Asbjørn Skotte  H  varamedlem   90078006 skotte@skotte.no
 Cecilie Iren Hestås  H  varamedlem   94172920 cecilie.hestas@orskog.kommune.no
 Dag Helge Lianes  Sp  varamedlem   45043155 dhlianes@stayon.no
 Karl Johan Vaksvik  Sp  varamedlem   94197013 karl.johan.vaksvik@orskog.kommune.no
 Kathrine Osnes Fjørtoft  Sp  varamedlem   95784862 kathrine.osnes.fjortoft@orskog.kommune.no
 Be Klein Hulse  Sp  varamedlem   45195505  

 

  • {{sprak.SprakNavn}} {{sprak.SprakNavn}}
{{sprakVariabler[s.stegnavn] }}
Krever innlogging: {{skjemainfo.SkjemaNavn}}
  • {{sprakVariabler[innlogging.InnloggingsTekst]}}

{{sprakVariabler["LoggInnEpost"]}}
*Feil brukernavn eller passord. Vennligst prøv igjen.
*Brukernavn kan ikke være tom
*Passord kan ikke være tom

{{sprakVariabler["GlemtPassordTekst"]}}

*Epostadressen er ikke registrert
vennligst vent...

Du vil straks motta en e-post med kode. Trykk på lenken i e-posten for å gå videre i prosessen

{{sprakVariabler["NullstillPassordTekst"]}}

Du vil snart motta en e-post med informasjon om aktivering av brukerkontoen din. Trykk på lenken i e-posten for å gå videre i prosessen

Kontoen din er nå aktivert, trykk på knappen under for å gå videre.

Aktiveringslenken du har trykket på er ikke lengre gyldig

  • {{sprak.SprakNavn}} {{sprak.SprakNavn}}
Fann du det du leitte etter?
Eksterne lenker
 
Login for redigering